فرودگاه بین المللی آبادان

 قابلیت های فرودگاه بین المللی آبادان

 

وضعیت intermodal فرودگاه آبادان بخاطر دسترسی به دو بندر تجاری آبادان و خرمشهر، راه آهن خرمشهر در فاصله کمتر از 10 کیلومتر و دو بزرگراه به سمت اهواز و بندر ماهشهر، موقعیت مناسبی برای ایجاد کارگو ترمینال فراهم نموده است و از نظر موقعیت جغرافیایی در خاورمیانه می تواند بزرگترین و فعالترین کارگو ترمینال کشور را داشته باشد چرا که استان خوزستان کالاهای تجاری به خصوص فراورده های شیلاتی، صیفی جات، سبزیجات، علوفه و فراورده های دامی و صنعتی زیادی دارد که کشورهای مصرف کننده همسایه خوزه خلیج فارس استقبال خوبی از آن می کنند.

البته با سرمایه گذاران مذاکراتی بعمل آمده و بررسی هایی در حال انجام است.

در بخش مسافری نیز به دلیل اینکه ورود و خروج خارجیان به منطقه آزاد بدون ویزا میسر است، مردم عراق در استان های جنوبی برای سفر به کشورهای حوزه خلیج فارس و دیگر کشورها می توانند از فرودگاه آبادان که حداکثر 300 کیلومتر با آنها فاصله دارد، استفاده کنند در این زمینه با سرمایه گذاران مذاکراتی بعمل آمده و بررسی هایی در حال انجام است.

نکته بعد اینکه می توان با تنظیم بــرنامه های پروازی همانند قبل از انقلاب شاهد حضور مسافران و پروازهای بیشتر از کویت، بحرین، قطر و امارات بود چرا که در این صورت ایرانیان مقیم آن کشورها اعم از کارمند و کارگر با سهولت بیشتری می توانند از طریق فرودگاه آبادان تردد کنند و این روند قطعا باعث رشد بیشتر تجاری و اقتصادی فرودگاه بین المللی و استان خوزستان خواهد بود.

نکته دیگر برنامه ریزی برای فعالیت مجدد کترینگ فرودگاه و ایستگاه سوخت گیری هواپیماهای خارجی همانند قبل از جنگ تحمیلی که درآمد خوبی برای فرودگاه داشت و در مورد آخر اینکه

با فعالیت توریستی جزیره مینو انگیزه جذب سرمایه گذاران و مردم کشورهای همجوار در استفاده از فرودگاه آبادان بیشتر می شود.

 

 

عملکرد پروازی فرودگاه آبادان

 

فرودگاه آبادان ماهیانه بیش از 350 پرواز را پوشش می دهد که این رقم در فروردین 90 به عددی فراتر رسید.

مقاصد داخلی پروازی هم اکنون فرودگاه آبادان به سمت مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و خارک است و هر هفته چند پرواز به سمت دبی با همکاری شرکت هواپیمایی آسمان صورت می گیرد.

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه آبادان عبارت اند از: ایران ایر، ماهان ایر، ایران ایرتور، آسمان ، زاگرس، نفت ایر، کیش ایر و هواپیمایی تابان.

در پروازهای داخلی رشد 23 درصدی پروازها و رشد 38 درصدی مسافر و در پروازهای بین المللی رشدی بیش از دو برابر در پرواز و 5/3 برابری در مسافر را در سال 89 نسبت به سال 88 را شاهد بودیم که این ارقام در سال 90 رکورد سال 89 را شکست.

 

 

 

 


:
:
[ برچسب:قابلیت های فرودگاه آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

پیشگفتار

فرودگاه آبادان در زمره اولین فرودگاههای کشور است که در سال 1320 توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شده است. این فرودگاه در ضلع شرقی جزیره آبادان در موقعیت جغرافیایی 48 درجه و 13 دقیقه و 42 ثانیه طول شرقی و 30 درجه و 22 دقیقه و 16 ثانیه عرض شمالی در زمینی به مساحت 372/66 هکتار واقع گردیده است که از شرق و جنوب به شهر آبادان به فاصله 10 کیلومتر تا مرکز شهر، از شمال به خرمشهر و از غرب به رودخانه اروند و مرز کشور عراق منتهی می شود. کمترین فاصله فنس این فرودگاه تا مرز عراق 1800 متر در جنوب فرودگاه موقعیت باند 32R واقع گردیده است.
امکانات وب
Google

در اين سایت
در كل اينترنت