فرودگاه بین المللی آبادان

 

میزان حضور بخش خصوصی در فرودگاه آبادان

 

برخلاف برخی نظرها مبنی بر پایین بودن ضریب اطمینان و عدم امنیت بخاطر همجواری با مرز عراق در شرایط کنونی، باید اذعان داشت که این وضعیت یک فرصت است که درصورت فراهم شدن امکانات و سرعت بخشیدن به فعالیت ها و سرمایه گذاری در منطقه می توان شرایطی در حد یک HUB را برای فرودگاه بین المللی آبادان فراهم نماید.

در زمینه کارگو، قصد داریم با برنامه ریزی بخش خصوصی را وارد کنیم چرا که به علت شکل گیری منطقه آزاد اروند می تواند سهم به سزایی داشته باشد.

ضمن اینکه زمین های بلا استفاده یی داریم که می توان  در زمینه تجاری، هتلداری و رستوران و غرفه های متعدد از آن استفاده لازم برد ضمن اینکه در بحث بازرگانی نیز چون فرودگاه آبادان در منطقه آزاد اروند قرار گرفته می توان موفقیت هایی را با برنامه ریزی بدست آورد.

درحال حاضر تنها مدیریت غرفه هایی با نام گردشگری در فرودگاه آبادان بر عهده بخش خصوصی است.

 

 

 

 

زمینه های سرمایه گذاری فرودگاه آبادان

 

1-      کاربرد تجاری: خارج از فنس فرودگاه

 

زمین واقع در میدان ورودی فرودگاه، تقاطع جاده آبادان-خرمشهر به مساحت تقریبی 25000 مترمربع جهت احداث مجتمع تجاری-اداری.

 

زمین به مساحت 15000 مترمربع در ضلع شرقی فرودگاه در محوطه ی شهری به منظور ایجاد فضای تجاری، تفریحی و ورزشی.

 

مجتمع رشتوران و پذیرایی در ضلع شرقی فرودگاه کنار زمین ردیف در بند فوق به مساحت 5000 مترمربع با قابلیت کاربری سالن همایش و جشن پذیرایی.

 

 

2-      کاربری هوانوردی: داخل محوطه فرودگاه

 

با توجه به روند روبه رشد فعالیت های تجاری و اقتصادی در منطقه آزاد اروند و دسترسی به سیستم های حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی در منطقه و چشمانداز افزایش تبادلات بازرگانی داخلی با کشورهای همسایه، نیاز به حمل و جابجایی سریع کالاهای خاص رو به فزونی می رود.

 

فرودگاه آبادان با در اختیار داشتن اپرون – ساختمان اداری – ترمینال ها – آشیانه و سوله های مجاز واقع در ضلع شرقی فرودگاه و مقدار قابل توجهی زمین جهت احداث فضاهای نگه داری و تخلیه و بارگیری کالا بدون تداخل با ترمینال پروازهای مسافری ضلع غربی فرودگاه،

برخورداری از دو باند بلند پروازی و حداقل عوارض و موانع طبیعی و مصنوعی، از امکانات و شرایط مناسبی به منظور ایجاد ترمینال بار و آموزشگاه خلبانی برخوردار می باشد.

همچنین موقعیت مناسب و فضای کافی برای ایجاد یک HUB برای ایرلاین ها و استقرار هواپیمایشان.

 

فرودگاه آبادان آماده مذاکره با سرمایه گذاران جهت واگذاری موارد فوق به صورت اجاره و B.O.T و مشارکتی می باشد.

 

 


:
:
[ برچسب:سرمایه گذاری فرودگاه آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

پیشگفتار

فرودگاه آبادان در زمره اولین فرودگاههای کشور است که در سال 1320 توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شده است. این فرودگاه در ضلع شرقی جزیره آبادان در موقعیت جغرافیایی 48 درجه و 13 دقیقه و 42 ثانیه طول شرقی و 30 درجه و 22 دقیقه و 16 ثانیه عرض شمالی در زمینی به مساحت 372/66 هکتار واقع گردیده است که از شرق و جنوب به شهر آبادان به فاصله 10 کیلومتر تا مرکز شهر، از شمال به خرمشهر و از غرب به رودخانه اروند و مرز کشور عراق منتهی می شود. کمترین فاصله فنس این فرودگاه تا مرز عراق 1800 متر در جنوب فرودگاه موقعیت باند 32R واقع گردیده است.
امکانات وب
Google

در اين سایت
در كل اينترنت