فرودگاه بین المللی آبادان

برقراری پرواز کیش- آبادان- کیش از نیمه تیرماه امسال

تاریخ انتشار: 10/04/1393

 
در صورت برقراری پرواز کیش‌ایر، 2 روز در هفته شاهد نشست و برخاست هواپیما در مسیر کیش- آبادان- کیش خواهیم بود.
محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه هماهنگی‌هایی برای برقرای پرواز هواپیمایی کیش‌ایر در این فرودگاه شده‌است، گفت: به احتمال زیاد پرواز کیش‌ایر برای مسیر کیش-آبادان-کیش توسط این شرکت از 15 تیرماه امسال برقرار شود.
وی ادامه داد: سال گذشته در یک دوره زمانی این پرواز توسط هواپیمایی قشم‌ایر برقرار شد که به دلیل کاهش تقاضا در این مسیر پرواز فوق متوقف شد اما با توجه به افزایش تقاضا در سال جاری، اقدامات لازم برای برقراری پرواز به مسیر کیش توسط هواپیمایی کیش‌ایر انجام شده که امیدواریم عملیاتی شود.
رضایی اضافه کرد: در صورت برقراری این پرواز، 2 روز در هفته شاهد نشست و برخاست هواپیمایی کیش‌ایر در این فرودگاه خواهیم بود.
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به استقبال بیش از حد مسافران از پرواز مشهد، اقدامات لازم برای افزایش پروازی در این مسیر صورت گرفت به‌طوری‌که با شرکت هواپیمایی زاگرس برای برقرای پرواز در این مسیر به توافقاتی رسیدیم و در حال حاضر این شرکت 2 پرواز در هفته انجام می‌دهد.
مدیر فرودگاه آبادان تصریح کرد: در طول هفته بالغ بر 84 پرواز در فرودگاه آبادان صورت می‌گیرد

:
:

توسعه سرمایه‌گذاری در فرودگاه آبادان دور از انتظار نیست

تاریخ انتشار: 9/04/1393

 
مدیر فرودگاه آبادان با بیان اینکه این فرودگاه قابلیت سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را دارد، گفت: فضا برای تعامل و همکاری بخش خصوصی و ورود آن به بخش‌های مختلف فرودگاهی فراهم شده است.
محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه فرودگاه آبادان با قرار گرفتن در منطقه آزاد اروند به‌عنوان یکی از مناطق آزاد کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌یی برخوردار است، گفت: با توجه به این جایگاه، به‌طور حتم توسعه سرمایه‌گذاری در این فرودگاه دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه فرودگاه آبادان قابلیت سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را دارد، اظهار داشت: فضا برای تعامل و همکاری بخش خصوصی و ورود آن به بخش‌های مختلف فرودگاهی فراهم شده است.
وی ادامه داد: با توجه به همجواری فرودگاه آبادان با مرز کشور عراق، فرصت مناسبی است تا در صورت فراهم شدن امکانات و سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و پروژه‌ها در منطقه بتوانیم اقدامات حمل‌ونقل هوایی مناسبی را انجام دهیم.
رضایی با اشاره به اینکه تاکنون سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این فرودگاه صورت نگرفته است، گفت: به‌منظور ورود سرمایه‌گذاران به این فرودگاه نیازمند بسترسازی هستیم چراکه این فرودگاه با در اختیار اپرون، آشیانه و سوله مجاز و همچنین مساحت زیادی زمین به‌منظور احداث فضاهای نگهداری و تخلیه و بارگیری زمینه را برای ورود بخش خصوصی فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: فرودگاه آبادان از امکانات و شرایط مناسبی برای ایجاد ترمینال بار و آموزشگاه خلبانی  برخوردار است و برای مذاکره با سرمایه‌گذاران جهت فرصت‌های سرمایه‌گذاری به صورت اجاره و مشارکتی اعلام آمادگی می‌کند

:
:

جمع‌آوری ILS قدیم فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
19/08/1392

 
 
مدیر فرودگاه آبادان از جمع‌آوری دستگاه قدیم ILS این فرودگاه خبر داد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی گفت: جمع‌آوری دستگاه قدیم ILS توسط کارشناسان اداره‌کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌ها و کارکنان اداره الکترونیک فرودگاه آبادان و در راستای بسترسازی برای نصب دستگاه جدید فرود اتوماتیک(ILS) صورت گرفت.
یادآور می‌شود؛ نصب دستگاه جدید سیستم فرود اتوماتیک از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه‌های کشور به‌صورت مشارکتی به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.
گفتنی است؛ ILS Instrument Landing System )، دستگاه تقرب زمینی است که راهنمایی‌های دقیقی را در طول تقرب و نزدیک شدن به باند فرودگاه هنگام فرود برای هواپیما با استفاده از ترکیب سیگنال‌های رادیویی، ارایه می‌کند که در هنگام کاهش دید افقی(به دلایل مه، باران، کولاک برف و هنگام پایین بودن ارتفاع سقف ابر) برای فرود امن هواپیما به‌طور محسوس ایفای نقش می‌کند.

:
:
[ برچسب:جمع‌آوری ILS قدیم فرودگاه آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]

افزایش 100 درصدی سوختگیری در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 1/08/1392

 
بیش از چهار میلیون و 400 هزار لیتر سوخت هواپیما در شش ماهه اول سال‌جاری به پروازهای فرودگاه آبادان اختصاص داده شده‌است.
 
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از یک میلیون و 600 هزار لیتر سوخت به 344 فروند هواپیما در مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی فرودگاه آبادان اختصاص یافت که این رقم روند صعودی داشته و در سه ماهه‌ی دوم به رقمی بیش از دو میلیون و 700 هزار لیتر رسیده است.
وی افزود: در شش ماهه نخست سال 92 بیش از 4 میلیون و 400 هزار لیتر سوخت به هواپیما تحویل داده شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با افزایش بیش از 100 درصدی روبرو بوده است.
رضایی خاطرنشان کرد؛ بر این اساس بیشترین سوخت تحویلی در نیمه‌ی اول سال جاری به میزان دو میلیون و 730 لیتر مربوط به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور است.
گفتنی است؛ روزانه به‌طور متوسط بیش از هزار لیتر سوخت در فرودگاه آبادان سوخت‌گیری می‌شود.

:
:

ساخت ماکت فرضی هواپیمای F50 در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
30/07/1392

 
ماکت فرضی هواپیمای F50 در فرودگاه آبادان ساخته شد.
 
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان ضمن اعلام این خبر گفت: ساخت این ماکت با هدف اجرای عملیات طرح اضطراری و تمرین‌های لازم برای حفظ آمادگی پرسنل ایمنی در طول سال، طراحی و انجام شده است.
وی افزود: ماکت فرضی با طول 20 متر، عرض چهار متر و ارتفاع نیم متر طراحی و ساخته شده است و گنجایش این ماکت به‌طور تقریبی 30 مترمکعب سوخت برآورد شده است.
رضایی با اشاره به جنس بتنی این هواپیمای فرضی افزود: ابعاد بال این هواپیمای فرضی 2 در 4 متراست.
گفتنی است؛ ساخت این ماکت 10 روز بطول انجامیده است.

:
:

پنج دقیقه تاخیر سهم هر مسافر فرودگاه آبادان از گردوغبار 

تاریخ انتشار: 
16/07/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان گفت: بیش از 31 هزار دقیقه تاخیر در روند انجام پروازهای فرودگاه آبادان در شش ماهه سال جاری تحت تاثیر پدیده گرد و غبار رخ داده‌است.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان ضمن اعلام این مطلب گفت: در شش ماهه اول سال 92 بیش از یک هزار و ششصد پرواز در باند فرودگاه آبادان نشست و برخاست داشته که به‌طور میانگین سهم هر پرواز از مجموع تاخیرات پروازی 20 دقیقه است.
وی افزود: تاخیرات پروازی نسبت به سه ماهه بهار سال جاری چهار دقیقه در هر پرواز افزایش پیدا کرده است.
رضایی با اشاره به تاثیر بسیار بالای پدیده گردوغبار در روند اجرای عملیات پروازی خاطرنشان کرد: براساس آمار ثبت شده، بیش از 80 درصد تاخیرات پروازی ناشی از دیدکم و متاثر از پدیده گرد و غبار بوده است.
مدیر فرودگاه آبادان گفت: در شش ماهه‌ی سال جاری بیش از 180 هزار مسافر، فرودگاه آبادان را به عنوان معبر ورودی و خروجی سفر خود انتخاب کرده بودند که سهم هر نفر مسافر از مجموع کل تاخیرات پروازی این مدت، پنج دقیقه محاسبه شده که نسبت به بهار امسال یک دقیقه کاهش داشته است.
مدیر فرودگاه آبادان، نصب سیستم فرود اتوماتیک(ILS) برای جلوگیری از تاخیرات ناشی از گرد و غبار را موثر دانست و افزود: مقدمات خرید دستگاه با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه‌های کشور صورت گرفته است و با نصب این دستگاه میزان تاخیرات ناشی از کاهش دید به حداقل ممکن خواهد رسید.

:
:

اولویت نصب دستگاه ILS در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
6/07/1392

 
 
عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت و منابع از اولویت فرودگاه آبادان در برخورداری از ILS (دستگاه فرود اتوماتیک) خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدسعید انصاری، جواد سعدون‌زاده و سیدمحمد حسین دهدشتی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با سیاوش امیرمکری عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت و منابع و حسین صادقی عضو هیات مدیره و معاون عملیات فرودگاهی خواستار تسریع در راه‌اندازی دستگاه ILS در فرودگاه آبادان شدند.
 

:
:
ادامه مطلب

انتصاب اعضای کمیته وصول مطالبات فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
09/16/2013

 
اعضای کمیته وصول مطالبات فرودگاه آبادان منصوب شدند.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، این اقدام در راستای تسریع و جهت‌دهی به وصول مطالبات فرودگاه آبادان صورت گرفته است.
محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان در این خصوص گفت: با توجه به ماهیت درآمد-هزینه‌یی بودن شرکت فرودگاه‌ها تاثیر و لزوم وصول به موقع صورتحساب‌های عوارضی و درآمدی بسیار مهم است.
وی خاطرنشان کرد: وصول به موقع مطالبات اجرای تعهدات فرودگاه‌ها در تامین ایمنی، امنیت، تسهیلات پروازی و مسافری را تسهیل می‌بخشد.
گفتنی است؛ بر این اساس محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه به عنوان رئیس کمیته، محمدباقر سنیسل بچاری کارشناس بازرگانی به عنوان دبیر و جواد نجمی معاون اجرایی، کفایت علیزاده رئیس اداره عمومی و بازرگانی و ابراهیم قاسمی مسئول حراست فرودگاه آبادان به عنوان اعضای کمیته وصول مطالبات فرودگاه آبادان معرفی شدند.

:
:

پرواز زاگرس در مسیر مشهد-آبادان

تاریخ انتشار: 
09/15/2013

 
در آستانه میلاد امام‌رضا(ع) شرکت هواپیمايی زاگرس پرواز در مسیر مشهد – آبادان و بالعکس را برقرار كرد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، با توجه به استقبال مردم آبادان از پروازهای مشهد، شرکت هواپیمایی زاگرس در برنامه تابستانی خود اقدام به برقراری پرواز در دهه پایانی شهریور ماه در مسیر مشهد- آبادان- مشهد کرد.
با برقراری این پرواز تعداد شرکت‌های هواپیمایی که در این مسیر مسافران را جابجا می‌کنند، به عدد چهار رسید.
گفتنی است؛ علاوه بر شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت‌های هواپیمایی کیش، نفت، ایران ایرتور نیز در این مسیر مسافران را جابجا می‌کنند.
یادآور می‌شود؛ پرواز شرکت هواپیمایی زاگرس در مسیر مشهد- آبادان در روزهای شنبه و دوشنبه فعال است.

:
:
[ برچسب:پرواز زاگرس در مسیر مشهد-آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]

افزایش پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور در مسیر مشهد – آبادان

تاریخ انتشار: 
09/15/2013

 
پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مسیر مشهد – آبادان و بالعکس افزایش پیدا کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در دهه‌ی پایانی شهریور ماه یک پرواز دیگر به مسیر مشهد – آبادان – مشهد افزود تا مجموع پروازهای این شرکت در مسیر مذکور به پنج پرواز در هفته برسد.
شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور در حال حاضر در همه روزهای هفته به جز روزهای سه‌شنبه در مسیر مشهد – آبادان و بالعکس فعال است.
یادآور می‌شود؛ این شرکت علاوه بر سرویس‌دهی در مسیر مشهد مقدس در مسیرهای تهران، اصفهان و بندرعباس نیز در فرودگاه آبادان به مسافران خدمات‌رسانی می‌کند.
گفتنی است؛ با افزایش این پرواز تعداد پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان در مسیر مشهد به 20 پرواز رسید که توسط شرکت‌های هواپیمایی نفت، ایران‌ایر تور و زاگرس انجام می‌شود.

:
:

سامانه کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه آبادان عملیاتی شد 

تاریخ انتشار: 
4/06/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان از عملياتي شدن سامانه کمک‌ناوبری DVOR/DME  اين فرودگاه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال خبر داد.
 
به گزارش روابط‌عمومي فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی با اعلام این خبر گفت: با عملیاتی شدن سامانه کمک ناوبری DVOR/DME، سامانه VOR/DMEخاموش و از مدار خارج می‌شود.
وی افزود: با این اقدام، طرح‌های تقرب پرواز براساس سایت کمک ناوبری DVOR/DME جهت هر دو باند 32 و 14 فرودگاه اجرا می‌شود.
رضایی خاطرنشان کرد؛ در حال حاضر عملیات پروازی با توجه به طرح‌های تقرب سایت DVOR/DME انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: این سامانه اطلاعاتی حداقل تاثیرپذیری نسبت به موانع و ساخت و سازهای اطراف سایت را داراست و قادر است فاصله دقیق هواپیما تا ایستگاه زمینی را در اختیار خلبان قرار دهد.
وی گفت: اعتبار 15 میلیارد ریالی این پروژه به صورت مشارکتی از محل اعتبارات شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور و سازمان منطقه آزاد اروند تامین شده است.
مدیر فرودگاه آبادان در ادامه گفت: عملیات جانمایی، نصب و راه‌اندازی این سیستم توسط کارشناسان و متخصصان شرکت فرودگا‌ه‌های کشور انجام شده است.

 


:
:

آسفالت مسیر منتهی به ساختمان VIP فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 3/06/1392

 
عملیات آسفالت مسیر منتهی به ساختمان VIP فرودگاه آبادان آغاز شد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان این عملیات در محدوده‌ی پارکینگ فرودگاه به سمت ورودی ساختمان تشریفات آغاز شده است.
سازمان منطقه آزاد اروند برای احداث، محوطه‌سازی و تجهیز ساختمان VIP فرودگاه آبادان اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال صرف کرده که عملیات آسفالت مسیر منتهی به ساختمان VIP نیز بخشی از همین پروژه محسوب می‌شود.
همچنین محمدرضا رضایی؛ مدیر فرودگاه آبادان از مذاکره برای واگذاری این ساختمان به فرودگاه خبر داد و گفت: از نیمه دوم سال 88 مذاکرات شفاهی اولیه جهت واگذاری ساختمان به فرودگاه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: کاربری فعلی این ساختمان جهت انجام تشریفات و استقبال از مهمانان به‌صورتCIP (تشریفات اختصاصی است که پس از واگذاری به فرودگاه جهت(تشریفات دولتی)VIP مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
گفتنی است؛ اعتبار مورد نیاز جهت انجام پروژه آسفالت جاده مذکور 300 میلیون ریال برآورد شده است که از محل اعتبارات شرکت فردگاه‌های تامین خواهد شد.

:
:

افزایش پروازهای هواپیمایی کیش در مسیر مشهد – آبادان

تاریخ انتشار: 
2/06/1392

 
 
پروازهای شرکت هواپیمایی کیش در مسیر مشهد – آبادان و بالعکس افزایش یافت.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، با توجه به استقبال مردم از پروازهای مشهد، شرکت هواپیمایی کیش در برنامه تابستانی خود اقدام به افزایش پرواز در هفته‌ی پایانی مرداد ماه در مسیر مشهد – آبادان – مشهد کرد.
شرکت هواپیمایی کیش تا پیش از این با انجام دو پرواز در هفته، اقدام به جابه‌جایی مسافران در آبادان می‌کرد که با افزایش صورت گرفته، تعداد این پروازها به 6 پرواز در هفته رسیده است.
گفتنی است؛ افزایش این تعداد پرواز، پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان در مسیر مشهد و بالعکس را به 24 پرواز رسانده  که توسط شرکت‌های هواپیمایی کیش، نفت و ایران ایرتور انجام می‌شود.

:
:

انتصاب رئیس اداره عملیات هوانوردی فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
30/05/1392

 
علیرضا اتقی منصوری به سمت رئیس اداره عملیات هوانوردی فرودگاه آبادان منصوب شد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، این انتصاب طی ابلاغ روح‌الامینی مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌های کشور و براساس پیشنهاد مدیر فرودگاه آبادان صورت گرفت.
گفتنی است؛ علیرضا اتقی منصوری تا پیش از این پست در سمت معاون اداره عملیات هوانوردی وکارشناس مسئول مراقبت پرواز فرودگاه آبادان مشغول به کار بود.

:
:

حضور موثر ایران ایرتور در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
29/05/1392

 
بیش از نیمی از عملیات پروازی فرودگاه آبادان توسط شرکت هواپیمایی ایران ایرتور انجام می‌شود.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان محمدرضا رضایی؛ مدیر این فرودگاه با اعلام این خبر گفت: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در طول ماه بیش از 70 پرواز برنامه‌یی را در مسیر آبادان پوشش می‌دهد.
وی با اشاره به 760 پرواز برنامه‌یی انجام شده در سه ماهه‌ی نخست سال جاری در فرودگاه آبادان افزود: در این میان شرکت هواپیمایی ایران ایرتور نزدیک به نیمی از حجم پروازی فرودگاه آبادان را به خود اختصاص داده است.
مدیر فرودگاه آبادان تصریح کرد: در سه ماهه بهار 92 شرکت هواپیمایی ایران ایرتور جابه‌جایی بیش از 36 هزار مسافر و بیش از 260 تن بار را از فرودگاه آبادان برعهده داشته است.
وی خاطرنشان کرد: رایزنی‌های لازم جهت گسترش فعالیت این شرکت در مسیرهای مورد استقبال، صورت گرفته و در صورت وجود ظرفیت پذیرش مسافر، افزایش پرواز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
گفتنی است؛ شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مسیرهای تهران، اصفهان، مشهد و بندرعباس در فرودگاه آبادان اقدام به برقراری پرواز برنامه‌یی کرده است. 

:
:

ابلاغ تفاهمنامه فرودگاه و مدیریت بحران آبادان 

تاریخ انتشار: 
28/05/1392

 
تفاهمنامه همکاری ميان فرودگاه و مدیریت بحران شهرستان آبادان تنظیم و ابلاغ شد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، موضوع منعقده در این تفاهمنامه همکاری دو جانبه در شرایط اضطراری عنوان شده و هدف از تفاهم‌نامه تسریع در امر عملیات شرایط اضطراری، آشنایی با حدود وظایف و اختیارات محوله، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های امدادی در شرایط اضطراری امور هوانوردی بیان شده است.
این تفاهمنامه براساس نشست مشترکی که با هدف ارزیابی، چالش و برنامه‌ریزی در راستای فراهم کردن شرایط تدوین طرح اضطراری فرودگاه آبادان صورت گرفته بود، تنظیم شده است.
در این نشست مشترک هماهنگی لازم در خصوص مفاد تفاهمنامه همکاری در شرایط بحران و حوادث غیر مترقبه انجام شد.
این تفاهم‌نامه رابط مدیریت بحران فرودگاه با ستاد بحران شهرستان در بروز حوادث احتمالی در فضای فرودگاه و محدوده شهری بوده که در آن مسئولیت بخش‌های مختلف در سوانح، امداد و نجات و اقدامات اساسی مربوط به مدیریت بحران است.
از مهمترین مفاد این تفاهمنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
عندالزوم مدیریت بحران شهرستان آبادان و یا جانشین وی در مرکز عملیات اضطراری حاضر خواهند شد.
با توجه به تخصصی‌بودن امر ایمنی و نجات هواپیمایی، فرماندهی عملیات ایمنی و نجات هواپیمایی در سوانح برعهده اداره ایمنی و آتش‌‌نشانی فرودگاه خواهد بود و فرماندهی خودروهای اعزامی در اختیار ایمنی و آتش‌نشانی فرودگاه اقدام خواهند کرد.
مدیریت بحران شهرستان با توجه به موارد مطروح در سند طرح اضطراری فرودگاه آبادان اعلام می‌دارد در صورت بروز سوانح، حوادث و بحران در فرودگاه و اعلام نیاز فرودگاه به همکاری، مساعدت خویش را جهت فراخوان هماهنگی و دریافت کمک‌های مورد نیاز از سازمان‌ها و ارگان‌های موثر در عملیات امداد و نجات دستگاه‌های اجرایی تا برطرف شدن و تحت کنترل درآمدن شرایط انجام خواهد داد.
در این تفاهمنامه فرودگاه آبادان متعهد شده است در حوادث و سوانح خارج از فرودگاه با حفظ سطح ایمنی و آتش‌نشانی فرودگاه با صلاحدید مدیریت فرودگاه، نسبت به اعزام افراد متخصص و تجهیزات اقدام خواهند کرد.
 

:
:

فراخوان مناقصه ساماندهی و نگهداری فضای سبز فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
28/05/1392

نگهداری و ساماندهی فضای سبز فرودگاه آبادان به مناقصه گذاشته شد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، سازمان منطقه آزاد اروند، پروژه ساماندهی  فضای سبز فرودگاه را به مدت یک‌سال از طریق برگزاری مناقصه به پیمانکار واجد شرایط واگذار می‌کند.
اهم شرایط حضور در این مناقصه دارا بودن گواهی معتبر صلاحیت از اداره کار و امور اجتماعی در زمینه نگهداری و خدمات فضای سبز و یا حداقل رتبه 5 کشاورزی و یک یا دو سال سابقه اجرای پروژه مشابه در زمینه نگهداری فضای سبز اعلام شده است.
گفتنی است؛ متقاضیان می‌توانند جهت دریافت اسناد مناقصه به سایت سازمان منطقه آزاد اروند(http://arvandfreezone.com) مراجعه کنند. /

:
:

کاهش40درصدی ابطال پرواز فرودگاه آبادان بااجرای توافقنامه ایران‌وعراق

تاریخ انتشار: 
22/05/1392

 
به دنبال اجرای توافقنامه منعقد شده میان کشورهای ایران و عراق و عملیاتی شدن طرح‌های تقرب جدید پروازی، بیش از 40 درصد ابطال پروازهای فرودگاه آبادان ناشی از شدت باد کاهش یافت.
 به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان ضمن اعلام این مطلب گفت: عملیاتی شدن طرح‌های تقرب پروازی آثارمثبتی در کاهش لغو پروازها داشته است.
رضایی اظهار داشت: باند اصلی فرودگاه آبادان به گونه‌ای طراحی شده که هواپیماها برای فرود مجبور به پرواز در قسمتی از آسمان عراق هستند و در زمان جنگ این مسئله عملیاتی نبود، اما بعد از جنگ تحمیلی چون تفاهم‌نامه‌یی وجود نداشت هواپیماها مجبور به پرواز از باند مخالف بودند که در بسیاری از موارد با سرعت شدید باد و گرد‌وغبار همراه بود که موجب کاهش دید و باطل شدن پروازها می‌شد.


رضایی با اشاره به آثار مثبت صدور مجوز ورود به خاک عراق برای انجام عملیات پروازی در اسفند ماه 91 گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی جهت فرود در شرایط باد شدید و یا سایر موارد از این معبر هوایی استفاده می‌کنند.
مدیر فرودگاه آبادان با اشاره به افزایش تمایل شرکت‌های هواپیمایی به برقراری پرواز در مسیر آبادان گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های اجرای طرح تقرب فرودگاه آبادان، کاهش لغو پروازهای این فرودگاه در سه ماهه اول سال 92 نسبت به مدت مشابه سال گذشته به  میزان 40 درصد است.
وی افزود: در سه ماهه اول سال گذشته بیش از 25 پرواز از مجموع 500 پرواز انجام شده‌ به علت بدی هوا باطل شد که این رقم در سال 92 با وجود افزایش پروازها به میزان 770 پرواز، به رقم 15 رسید.
رضایی خاطرنشان کرد: در خرداد ماه سال گذشته 15 پرواز باطل و این رقم در خرداد ماه سال جاری به 6 پرواز رسیده است.

:
:

انجام بیش از 290 پرواز در آسمان گرم آبادان

تاریخ انتشار: 
20/05/1392

در نخستین ماه از تابستان سال جاری نشست و برخاست بیش از 290 پرواز در فرودگاه آبادان به ثبت رسیده است.
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان «محمدرضا رضایی»؛ مدیرفرودگاه آبادان با اعلام این خبر گفت: افزایش پروازهای شرکت‌های هواپیمایی در مسیرهای مشهد و تهران از دلایل عمده افزایش روند صعودی پروازها در تیرماه 92 بود. وی ادامه داد: این روند افزایشی درحالی صورت گرفت که رشد پروازها نسبت به میانگین نشست و برخاست پروازها در سه ماهه‌ی نخست سال جاری جهش قابل توجهی داشته و از 250 پرواز به 290 پرواز در ماه آغازین تابستان رسیده است.
رضایی با تاکید بر رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی در راستای افزایش پرواز در مسیرهای استقبال شده توسط مسافرین و مردم منطقه افزود: رسیدن شمار پروازهای ماهانه فرودگاه آبادان به رقم 290، رشد 33 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر می‌توان این رشد بالاتری را نیز رقم زد.
وی با اشاره به عوامل تاثیرگذار در افزایش پروازها و تمایل شرکت‌های هواپیمایی به برقراری پرواز افزود: باتوجه به استقبال منطقه از پروازها، روند صعودی نشست و برخاست پروازها نسبت به میانگین این فرایند در بهار 92 به 40 پرواز و نسبت به تیرماه 91 به 70 پرواز رسید که این ارقام رشد چشمگیر در عملیات پروازی فرودگاه را موجب شد.
گفتنی است در حال حاضر فرودگاه آبادان در مسیرهای تهران، شیراز، اصفهان، بندرعباس، خارک و مشهد فعال است.

:
:

کاهش 300 میلیون ریالی مصرف برق در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
15/05/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان از کاهش بیش از 300 میلیون ریالی در مصرف برق در خرداد ماه 92 خبرداد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان محمدرضا رضایی؛ مدیر فرودگاه آبادان با اشاره روند افزایشی در مدار مصرف برق در فصول گرم سال با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و گرمای بالای 50 درجه در سال‌های گذشته گفت: با اتخاذ تصمیمات جدید در خردادماه سال 92 با 53 درصد کاهش در مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شدیم.
وی افزود: در خرداد ماه سال 91 میزان برقی مصرفی اشتراک اصلی بیش از 580 میلیون ریال بود که این رقم در خرداد سال 92 به رقم 272 میلیون ریال رسید.
مدیر فرودگاه آبادان با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و منطقی در مصرف انرژی اضافه کرد: حذف مصارف غیرضروری، نصب لامپ‌های کم مصرف، تعویض برخی کابل‌های آسیب‌دیده شبکه و توزیع مناسب بار شبکه از جمله اقدامات این فرودگاه در کسب این مهم و حصول روند کاهشی مصرف برق در خردادماه 92 بوده است.

:
:

سرویس‌دهی فرودگاه آبادان به بیش از 800 پرواز در سه ماهه بهار 92

تاریخ انتشار: 
15/05/1392

 
مدیرفرودگاه آبادان گفت: در سه ماهه اول سال 92 به بیش از 800 پرواز در فرودگاه آبادان سرویس‌دهی شد.
 
به‌گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، محمدرضا رضایی با اعلام این خبر افزود: این تعداد پرواز شامل پروازهای برنامه‌ای، غیربرنامه‌ای، محلی و عبوری می‌شود.
وی مقصد پروازهای برنامه‌ای را تهران، شیراز، اصفهان، خارک، مشهد، بندرعباس اعلام کرد و افزود: در حال حاضر پروازهای برنامه‌ای فرودگاه آبادان توسط شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، ایران ایرتور، کیش، زاگرس، نفت و آسمان انجام می‌شود.
مدیر فرودگاه آبادان تعداد پروازهای برنامه‌ای در سه ماهه بهار 92 را 760 فروند اعلام و خاطرنشان کرد: در این مدت به بیش از 20 پرواز غیربرنامه‌ای سرویس‌دهی شده است.
گفتنی است؛ بیشترین آمارتعداد پرواز در سه ماهه اول سال 92 با 270 پرواز مربوط به اردیبهشت ماه است.

:
:

برگزاری جلسه هماهنگي تدوین طرح اضطراري فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
12/05/1392

 
نخستین نشست هماهنگي تدوین طرح اضطراري كامل فرودگاه آبادان با حضور مسئولین و مدیر ایمنی فرودگاه و روسای شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه آبادان برگزار شد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومي فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایي مديركل فرودگاه آبادان گفت: در نخستین جلسه هماهنگي تدوین طرح اضطراري در اين فرودگاه، در خصوص مسائلي همچون ارتباطات، فرماندهي متمركز، شرایط امنيتي، امداد نجات و اطلاع‌رسانی در شرایط اضطراری و بروز سانحه بحث و تبادل نظر شد.
در این نشست که با حضور مسئولین فرودگاهی و شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد، با همفكري و توافق آرا تصميماتي اتخاذ شد.
به گفته رضایی، در این نشست چگونگی تشکیل حلقه‌های امنیتی و امداد در شرایط  مقابله با حوادث غیر مترقبه و مدیریت بحران سوانح نيز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

:
:

شمار پروازهاي هفتگی فرودگاه آبادان در تابستان به 82 پرواز رسید 

تاریخ انتشار: 
19/04/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان گفت: شمار پروازهاي هفتگی این فرودگاه در ادامه برنامه‌هاي تابستانی به 82پرواز ورودي و خروجی در هر هفته رسید.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی با اعلام این مطلب گفت: پیش از آغاز تابستان تعداد پروازهای هفتگی این فرودگاه حدود 70 پروازورودی و خروجی بود که شمار پروازها از نخستین روزهای تابستان روند تصاعدی داشته و از مرز 80 پرواز گذشته است.
وی تاکید کرد: فرودگاه آبادان برای پذیرش هواپیمای ورودی از هر شهری که مسافر متقاضی سفر داشته باشد آمادگی کامل دارد.
مدیر فرودگاه آبادان همچنین اظهار داشت: در هفته جاری نشست مشترکی با شرکت هواپیمایی نفت در خصوص افزایش پرواز در مسیرهای داخلی و برقراری پرواز در مسیرهای خارجی صورت گرفت که در صورت تحقق این امر شمار پروازها به شرایط ایده‌‌آلی خواهد رسید.
رضایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فاز اول سالن ترمینال قابل استفاده است و با بهسازی فاز دوم سالن امکان خدمات‌رسانی با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر فراهم می‌شود.
وی تصریح کرد: افزایش پرواز در مسیر مشهد به‌علت استقبال بالا در مرحله دوم سفرهای تابستانه در دستور کار قرار دارد.
گفتنی است؛ در حال حاضر فرودگاه آبادان در مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، کیش و خارک پرواز دارد.

:
:

فراخوان عمومی شناسایی متقاضی واگذاری اماکن در فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 
18/04/1392

 
فراخوان عمومي جهت شناسایی متقاضی به منظور واگذاری اماکن  فرودگاه آبادان به پيمانكار واجد صلاحيت برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومي فرودگاه آبادان محمدرضا رضایی مدیر فرودگاه آبادان از آمادگی این فرودگاه از برگزاری مزایده به‌منظور واگذاری اماکن فرودگاهی به متقاضیان حقیقی و حقوقی خبر داد.
وی افزود: واگذاری فضا و محل‌هاي تجاري-خدماتي در اين فرودگاه در راستاي ارتقاء سطح تأمين خدمات مورد نياز مسافرين و مشايعين فرودگاهي انجام می‌شود.
به گفته رضایی، اماکن مورد نظر به مدت 3 سال در قالب انعقاد قرارداد واگذاري محل با رعايت لايحه قانوني واگذاري و تخليه اماكن و محل‌ها در فرودگاه‌هاي كشور مصوب(1358) و آئين‌نامه اجرايي آن، واگذار می‌شود.
گفتني است؛ از كليه متقاضيان و اشخاص حقوقي واجد شرايط كه داراي توان مالي، مديريتي و اجرايي لازم هستند، دعوت به‌عمل مي‌آيد جهت دريافت اسناد مناقصه به اين فرودگاه مراجعه و نسبت به ارائه فيش واريزي و دريافت اسناد فراخوان اقدام لازم را انجام دهند.
يادآور مي‌شود؛ شركت فرودگاه‌هاي كشور در رد يا قبول پيشنهاد متقاضيان مختار بوده و صرف شركت در فراخوان هيچگونه حق و حقوقي براي متقاضي ايجاد نخواهد كرد.

:
:


قریب به دومیلیارد ریال درآمد هوانوردی فرودگاه آبادان در سال 91 

تاریخ انتشار: 
18/04/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان از درآمد بیش از یک میلیارد و 900 میلیون ریالی درآمد هوانوردی این فرودگاه در سال 91 خبر داد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی با اعلام این مطلب و با اشاره به اینکه درآمد هوانوردی ناشی از عوارض خدمات فرودگاهی و مسافری است، گفت: انجام دو هزار پرواز و جابجایی بیش از 200 هزار مسافر در سال 91 از فرودگاه آبادان این درآمد را رقم زده است.
مدیر فرودگاه آبادان با اشاره به فعال بودن فاز اول ترمینال مسافری و محدودیت مکان جهت ایجاد فضا جهت واگذاری به بهره‌برداران متقاضی، درآمد غیرهوانوردی فرودگاه در سال 91 را رقمی بیش از 450 میلیون ریال عنوان کرد.
وی این رقم را حاصل واگذاری اماکن فرودگاه در قالب قراردادهای مزایده به اشخاص حقیقی و حقوقی ذکر کرد.
رضایی افزود: با توجه به روند افزایشی پروازها در سال جاری انتظار می‌رود عملکرد حوزه هوانوردی نسبت به سال 91 با رشد قابل توجهی برخوردار باشد و فاصله هزینه‌ها و درآمدها را در این فرودگاه کمتر کند.
یادآور می‌شود؛ فرودگاه آبادان جزء فرودگاه‌های غیر اقتصادی محسوب می‌شود و قادر به تامین هزینه‌هایش نیست.

:
:

30 میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل لغو پروازهای آبادان

تاریخ انتشار: 17/04/1392

 
مدیرعامل منطقه آزاد اروند از رفع مشکل لغو پروازهاي فرودگاه آبادان با خریداری و نصب دستگاهILS در این فرودگاه خبر داد.
 
به گزارش روابط‌عمومي شركت فرودگاه‌هاي كشور، مهدی نیک‌پی مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان این مطلب گفت: با خرید دستگاهILS از لغو و تاخیر 81 درصدی پروازهای فرودگاه آبادان که عمدتا به‌دلیل وجود پدیده گرد و غبار و به تبع آن کاهش دید افقی خلبان است، جلوگیری خواهد شد.
نیک‌پی با اشاره به اقدامات انجام شده به‌منظور خرید و نصب دستگاه فرود اتوماتیک در فرودگاه آبادان افزود: طبق توافق صورت گرفته این دستگاه با اعتبار 30 میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد اروند خریداری خواهد شد.
وی گفت: این دستگاه برای اجرای عملیات نصب و راه‌اندازی به شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور تحویل داده می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به بروز پدیده گرد و غبار در سطح استان خوزستان افزود: طبق بررسی‌های انجام شده تقریبا همه پروازهای ابطال شده در ماه‌های اخیر در اثر بدی آب و هوای آبادان و به دلیل بروز پدیده گرد و غبار که منجر به کاهش دید خلبان برای فرود هواپیما می‌شد، بوده است.
نیک‌پی یادآور شد؛ با تکمیل زیرساخت‌های لازم می‌توان حضور سرمایه‌گذاران را تسهیل و خدمات گردشگری و حمل‌ونقل را در منطقه آزاد اروند توسعه داد.

 

 


:
:

 رشد 47 درصدی پرواز در آبادان

تاریخ انتشار: 16/04/1392

 

 
فرودگاه آبادان در سه ماهه‌ی نخست سال جاری شاهد رشد 47 درصدی پرواز بود.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان جابه‌جایی مسافر و تعداد پرواز در فرودگاه آبادان در سه ماهه اول سال 92 نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
«محمدرضا رضایی»؛ مدیر فرودگاه آبادان با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از 60 هزار مسافر در فرودگاه آبادان اعزام و پذیرش شده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و نشانگر رشد 21 درصدی است.
 وی افزود: در سه ماه نخست سال گذشته 57 هزار و 261 مسافر در فرودگاه آبادان تردد داشته‌اند که این رقم در سال جاری به 69 هزار و 519 رسیده است.
مدیر فرودگاه آبادان با اشاره به ظرفیت این فرودگاه در نشست و برخاست هواپیما تصریح کرد: در سه ماهه‌ی اول سال 92 شاهد نشست و برخاست 774 پرواز در فرودگاه آبادان بودیم که با در نظر گرفتن 524 پرواز انجام شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد 47 درصدی در این حوزه کاملا مشهود است.
وی گفت: همچنین در مدت یاد شده، یک میلیون و 600 هزار لیتر سوخت به هواپیماها ارائه شده است.
490 هزار لیتر در فروردین، 580 هزار لیتر در اردیبهشت و 620 هزار لیتر سوخت در خرداد ماه به بیش از 344 فروند هواپیما در مرکز سوخت‌‌گیری هواپیمائی فرودگاه آبادان ارائه شده است.
گفتنی است؛ به‌طور متوسط روزانه بیش از 4 هزار لیتر سوخت در فرودگاه آبادان سوخت‌گیری می شود. 

:
:
[ برچسب:رشد 47 درصدی پرواز در آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]

 در سه ماهه اول سال جاری صورت گرفت
جابجایی بیش از 60 هزار مسافر از فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 8/04/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان از جابجايي بیش از 60 هزار نفر مسافر در سه ماهه اول سال جاری از فرودگاه آبادان خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، "محمدرضا رضایی" با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 35921 نفر مسافر ورودي و 33598  نفر مسافر خروجي بوده‌اند.
وی افزود: تعداد 69519 نفر مسافر با 774 پرواز وارد آبادان شدند يا اين شهر را به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس و خارک ترك كردند.
مدیر فرودگاه آبادان همچنین میزان بار جابجا شده ورودی و خروجی در این مدت را 499 تن عنوان کرد.
گفتنی است؛ از فرودگاه آبادان به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس و خارک پرواز انجام می‌شود.

:
:

 برقراری پرواز شرکت هواپیمایی زاگرس در مسیر مشهد – آبادان

تاریخ انتشار: 8/04/1392

 
پرواز شرکت هواپیمایی زاگرس در مسیر مشهد- آبادان و بالعکس هفتم تیر ماه برقرار شد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، با توجه به استقبال مردم آبادان از پروازهای مشهد، شرکت هواپیمایی زاگرس اقدام به برقراری پرواز در مسیر مشهد-آبادان- مشهد کرد.
پرواز مشهد- آبادان و بالعکس شرکت هواپیمایی زاگرس در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته انجام خواهد شد.
براساس مذاکرات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده با مدیران شرکت و در صورت استقبال مردم، شرکت هواپیمایی زاگرس در هفته‌های آتی در مسیر تهران فعالیت خود را که از ابتدای سال جاری متوقف شده بود، از سر خواهد گرفت.
گفتنی است؛ با افزایش این پرواز تعداد پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان در مسیر مشهد به 10 پرواز رسید که توسط شرکت هواپیمائی نفت، ایران ایرتور، کیش و زاگرس انجام می‌شود.
یادآور می‌شود؛ چهار روز پیش نیز شرکت هواپیمایی کیش نیز در این مسیر اقدام به برقراری پرواز کرد.

:
:

 برقراری پرواز آبادان – مشهد - آبادان

تاریخ انتشار: 4/04/1392

 
پروازهای شرکت هواپیمایی کیش در مسیر مشهد - آبادان برقرار شد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان با توجه به استقبال مردم از پروازهای مشهد، افزایش پرواز از چهارم تیرماه در مسیر مشهد - آبادان - مشهد در دستور کار قرار گرفت.
این پروازها توسط شرکت هواپیمایی کیش برنامه‌ریزی شده است. تا پیش از این شرکت هواپیمایی کیش با انجام 8 پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - آبادان و بالعکس به مسافران این مسیر سرویس می‌داد.
پرواز مشهد – آبادان و بالعکس در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته انجام خواهد شد که در صورت استقبال مناسب از این پرواز به صورت برنامه‌ای ثابت برقرار خواهد ماند.
گفتنی است؛ با افزایش این پرواز، تعداد پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان در مسیر مشهد به 8 پرواز رسیده که توسط شرکت‌های هواپیمایی نفت، ایران ایر تور و کیش انجام می‌شود.

:
:
[ برچسب:پرواز آبادان – مشهد - آبادان, ] [ ] [ امیر ] [ ]

 افزایش پروازهای فرودگاه آبادان به مقصد مشهد 


تاریخ انتشار: 29/03/1392
 
پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور در مسیر مشهد- آبادان و بالعکس افزایش یافت.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، با توجه به استقبال مردم از پروازهای مشهد، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور پرواز در مسیر مشهد- آبادان- مشهد را از تاریخ 31 خرداد ماه افزایش می‌دهد.
یادآور می‌شود؛ پیش از این شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با انجام دو پرواز در هر هفته در مسیر مشهد ارائه خدمات می‌کرد و قرار است با اضافه شدن این پرواز، مجموع پروازها در این مسیر به عدد 3 برسد.
شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در حال حاضر در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته در مسیر مشهد-آبادان و بالعکس فعال است.
گفتنی است؛ با افزایش این پرواز تعداد پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان در مسیر مشهد به 6 پرواز رسید که توسط شرکت هواپیمایی نفت و ایران ایرتور انجام می‌شود.
 

:
:

 پدیده گرد و غبار و تاخیر 8 هزار دقیقه‌یی پروازهای فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 28/03/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان اعلام کرد: پدیده گرد و غبار در دو ماهه اول سال جاری بیش از 8 هزار دقیقه تاخیر پروازی را در فرودگاه آبادان ثبت کرده است.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی ضمن اعلام این خبر گفت: بیش از 90 درصد از تاخیرات پروازی در فرودگاه آبادان به دلیل بدی هوا و ناشی از گرد و غبار است.
وی افزود: در دو ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری، 506 پرواز در فرودگاه آبادان نشست و برخاست داشته‌اند که به‌طور میانگین به دلیل وجود گرد و غبار هر پرواز با بیش از 17 دقیقه تاخیر روبرو بوده است.
مدیر فرودگاه آبادان همچنین خاطرنشان کرد؛ از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه تاکنون هفت پرواز به علت شرایط نامساعد جوی و عدم وجود دید کافی جهت فرود باطل شده است.
وی راهکار موجود برای رهایی از ابطال و تاخیر پروازها در این فرودگاه را استفاده از سامانه فرود اتوماتیک عنوان کرد و افزود: تاکنون نشست‌های متعددی با سازمان منطقه آزاد اروند انجام شده است و بر این اساس مذاکره و توافقات جهت خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه ILS صورت گرفته است و به زودی خبرهای خوبی در این زمینه منتشر می‌شود.
به گفته مدیر فرودگاه آبادان نصب و راه‌اندازی دستگاه ILS تاثیر بسزایی در افزایش دید و متعاقب آن کاهش ابطال و تاخیرات ناشی از کاهش دید خواهد داشت.

:
:

 اجرای عملیات بهسازی نیروگاه برق فرودگاه آبادان

تاریخ انتشار: 27/03/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان از اجرای عملیات بهسازی ساختمان نیروگاه برق اضطراری فرودگاه آبادان با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال خبر داد.
 
به گزارش روابط‌عمومي فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی با اشاره به اهمیت ایمنی در فرایند انجام کار گفت: انجام عملیات بهسازی موتورخانه برق اضطراری در دو بخش ساختمانی و عملیاتی در راستای ارتقای سطح ایمنی و ایجاد فضای بهینه و در دسترس صورت گرفت.
مدیر فرودگاه آبادان ادامه داد: انجام عملیات بهسازی در بخش ساختمانی شامل اقداماتی همچون، ایجاد و احداث اتاق منابع ذخیره سوخت، نصب سقف کاذب، بهسازی سیستم روشنایی، بهسازی کامل و نصب درپوش کانال‌های هدایت کابل‌ها و رنگ‌آمیزی بوده که تاثیر بسزايي در بهینه سازی فضا دارد.
وي افزود: انجام عملیات بهسازی در بخش عملیاتی نيز با تعویض و تعمیر لوله‌های اگزوز دستگاه‌های ژنراتورهای برق اضطراری، عایق‌بندی لوله‌ها و تعویض کامل لوله‌های سوخت‌رسانی همراه بود.
رضایی خاطرنشان کرد: اقدامات صورت گرفته در بخش عملیاتی نقش بسزایی در بهبود و افزایش سطح ایمنی و عملکرد دستگاه‌ها خواهد داشت.

:
:

 پروازهای فرودگاه آبادان از مرز 70 پرواز در هفته گذشت

تاریخ انتشار: 27/03/1392

 
مدیر فرودگاه آبادان با بیان اینکه پروازهای این فرودگاه از مرز 70 پرواز در هفته گذشت افزود: در صورت استقبال از پروازها در دو مسیر مشهد و کیش نیز شرایط لازم برای افزایش برنامه پروازي در اين دو مسير را فراهم می‌کند.
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای افزایش تعداد پروازها، نشست‌ها و مذاکرات متعددی با مدیران شرکت‌های هواپیمایی در تهران و شهرستان صورت گرفته است.
وي نتيجه اين مذاكرات را مطلوب ارزیابی كرد و ادامه داد؛ افزایش پروازها در اين فرودگاه با توجه به ظرفیت و قابلیت‌هاي فرودگاه از نیمه دوم سال 91 در دستور کار قرار گرفته است.
رضایی از در دستور کار قرار گرفتن افزایش برنامه پرواز در مسیر آبادان- مشهد خبر داد و گفت: این امر در پی همجواری با کشور عراق و تمایل مردم این کشور به زیارت بارگاه امام هشتم شیعیان صورت می‌گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد؛ در صورت استقبال از پروازها در دو مسیر مشهد و کیش، شرایط لازم برای افزایش برنامه پروازي براي اين دو مسير از فرودگاه آبادان را فراهم می‌کند.
مدیر فرودگاه آبادان همچنین با اشاره به اهمیت برقراری پروازهای خارجی گفت: در اين مورد مذاکرات اولیه با شرکت‌های هواپیمایی در خصوص برقراری پرواز در دو مسیر کویت و دبی صورت گرفته است، اما در حال حاضر زمان آغاز پروازها براي اين دو مسير هنوز برنامه‌ریزی نشده است.
رضایی با تاکید بر جایگاه فرودگاه آبادان در منطقه و راه اتصال جنوب غرب کشور به 5 استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی، هرمزگان و فارس اضافه كرد: جهت برقراری پرواز در مسیر استان‌های دیگر در حال پیگیری هستیم.
گفتنی است؛ فرودگاه آبادان با بیش از 70 پرواز هفتگی در مسیرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس، خارک و کیش در حال ارائه خدمات است.

:
:

 فرودگاه آبادان پیشتاز اطلاع‌رسانی

تاریخ انتشار: 26/03/1392

 
روابط‌عمومی فرودگاه آبادان در اردیبهشت ماه سال جاری با تولید 18 خبر در صدر جدول اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی فرودگاه‌ها قرار گرفت.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های کشور، روابط‌عمومی فرودگاه آبادان در ماه گذشته(اردیبهشت‌ ماه) توانست با تولید 18 خبر در میان 57 فرودگاه کشور رتبه نخست را از آن خود کند. این موفقیت درحالی حاصل شده است که روابط‌عمومی این فرودگاه در ماه‌های گذشته نیز در این زمینه پیشتاز بوده است.
براساس آمار منتشر شده پس از فرودگاه آبادان، فرودگاه‌ بین‌المللی مهرآباد با 16 خبر و فرودگاه اهواز با 14 خبر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
لازم به ذکر است؛ در میان فرودگاه مراکز استان نیز بدون احتساب فرودگاه آبادان که در منطقه آزاد قرار گرفته است، اداره‌کل فرودگاه مهرآباد با 16 خبر، اداره‌کل فرودگاه‌های خوزستان با 14 خبر و اداره‌کل فرودگاه‌های کرمان با 12 خبر رتبه‌‌های اول تا سوم اطلاع‌رسانی را کسب کردند.
یداله آقائی‌صائم مدیر روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها ضمن تقدیر از مشارکت بالای برخی از فرودگاه‌ها در اطلاع‌رسانی به تشریح آخرین وضعیت اخبار مندرج در پرتال شرکت پرداخت.
آقائی‌صائم گفت: در اردیبهشت سال 92 به میزان 232 خبر منتشر شده که از این تعداد 164 خبر توسط روابط‌عمومی فرودگاه‌ها تهیه و مابقی به میزان 68 خبر توسط روابط‌عمومی ستاد تهیه و تولید شده است.
به گفته وی از این تعداد خبر 47 خبر در بخش ویژه،  127 خبر در بخش اخبار روز، 52 خبر در بخش داخلی شرکت، چهار خبر در بخش ورزشی منتشر شده است.
آقائی صائم در ادامه خواستار مشارکت بیش از پیش روابط‌عمومی فرودگاه‌ها جهت بیان اقدامات صورت گرفته به‌منظور اطلاع‌رسانی به مخاطبان صنعت و مردم شد.
وی یادآور شد؛ از تعداد 57، تعداد 19 فرودگاه فاقد خبر بوده‌اند که اسامی آنان به شرح ذیل است:  سبزوار، کلاله، جیرفت، بم، عسلویه، زرقان، جهرم، فسا، داراب، شاهرود، سمنان، رامسر، نوشهر، ایرانشهر، سهند، بیرجند، طبس، ابوموسی و بندرلنگه.
وی در پایان با اشاره به اهمیت نقش روابط‌عمومی از تجهیز فرودگاه‌ها به دوربین و لپتاب خبر داد.

:
:

 تجهیز ترمینال فرودگاه آبادان به جدیدترین سامانه صوتی


تاریخ انتشار: 25/03/1392
 
با صرف هزینه‌یی بالغ بر 320 ميليون ريال، جديدترين سامانه صوتی در سالن ترمینال فرودگاهآبادان نصب و راه‌اندازی شد.
 
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، این سامانه صوتی به‌منظور پوشش مناسب و بهبود انتقال پيام در فضای داخل و خارج محوطه ترمینال فرودگاه آبادان نصب و راه‌اندازی شده است.
آماده‌سازي زيرساخت، تهيه و انتخاب این سامانه توسط کارشناسان حوزه عملیات فرودگاه آبادان و مراحل نصب و راه‌اندازی توسط کارشناسان شرکت فروشنده سیستم انجام شد.
این سیستم قادر به تفكيك صوت در مکان‌های مختلف و نيز پخش همزمان در كليه اماكن است.
گفتنی است؛ اعتبار لازم جهت تهیه و نصب این سامانه از محل اعتبارات شركت فرودگاه‌هاي كشور تامین شده است.
 

:
:

 

برقراری پرواز آبادان – کیش

تاریخ انتشار: 22/03/1392
 
مدیر فرودگاه آبادان از برقراری پرواز در مسیر کیش- آبادان خبر داد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان «محمدرضا رضایی»؛ مدیر این فرودگاه با اعلام این خبر گفت: بعد از وقفه‌یی 7 ساله شاهد برقراری مجدد پرواز در مسیر کیش – آبادان هستیم که این امر با همکاری شرکت هواپیمایی قشم میسر شده است.
وی افزود: پروازهای شرکت هواپیمایی قشم به صورت برنامه‌ای در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در مسیر کیش – آبادان انجام خواهد شد که اولین پرواز 26 خرداد ماه با هواپیمای F50 صورت خواهد گرفت.
رضایی خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایی قشم در حال حاضر برنامه‌ی پرواز را تا پایان خرداد ماه اعلام کرده است.
مدیر فرودگاه آبادان با تاکید بر تلاش در جهت افزایش پروازها گفت: فرودگاه آبادان با توجه به ظرفیت موجود در صورت استقبال آماده پذیرش برقراری پرواز در مسیرهای دیگر نیز هست.
گفتنی است؛ فرودگاه آبادان در مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و خارک نیز به ارائه سرویس مشغول است.
 
 

:
:
[ برچسب:برقراری پرواز آبادان – کیش, ] [ ] [ امیر ] [ ]

سیستم آنلاین اطلاعات پرواز فرودگاه آبادان راه اندازی شد

Abadan Online Flight Information System

با استفاده از این امکان به راحتی تنها با داشتن اینترنت ( از طریق کامپیوتر و تلفن همراه) می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق همین سایت وضعیت پروازهای ورودی و خروجی را مشاهده کنید.

این سیستم برای رفاه حال مسافرین و کاهش تماس های تلفنی به فرودگاه راه اندازی گردیده است.

این سیستم اطلاعات خود را از طریق سامانه جهانی ثبت و وضعیت پروازهای جهانی دریافت می کند

لذا با توجه به محدودیت های اینترنت کشور، امکان بروز رسانی نا موفق در سامانه نیز موجود می باشد

ورژن موجود در سایت آزمایشی می باشد اما دارای ضریت اطمینان بالایی است.

 قابلیت های کلیدی سیستم اطلاعات پرواز اینترنتی عبارت اند از:

مشاهده کلیه پرواز های ورودی و خروجی امروز

شماره پرواز

نام شرکت هواپیمایی

ساعت نشست و برخاست

مقصد

مدت زمان تاخیر

مشاهده زنده پروازهای اطراف فرودگاه

وضعیت کنونی پرواز (در حال فرود - در حال پرواز - به موقع - فرود آمد - پرواز کرد - تاخیر دارد)

سیستم مستقل از فرودگاه می باشد لذا دارای چند دقیقه تاخیر زمانی می باشد

 

 


:
:

 ساعت 24 اوج ترافیک پروازی در فرودگاه آبادان 


تاریخ انتشار: 8/03/1392
 
مدیر فرودگاه آبادان از اوج ترافیک پروازی در این فرودگاه در ساعت 24 خبر داد و گفت: وجود ریزگردها در طول روز باعث شده است تا شرکت‌های هواپیمایی به برقراری پرواز در ساعات پایانی شب روی آورند.
به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، محمدرضا رضایی با اعلام این مطلب و با اشاره به شرایط جوی و وجود ریزگردها در آسمان این منطقه گفت: شدت پدیده گرد و غبار در اوقات روز باعث شده است تا شرکت‌های هواپیمایی رغبتی برای برقراری پرواز در روز را نداشته باشند.
وی وجود ریزگرد از طلوع تا غروب آفتاب را از دلایل عمده ابطال پروازها در سال‌های گذشته در این فرودگاه عنوان کرد.
رضایی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های به‌عمل آمده از روند انجام پروازها در سال 91 اوج حجم پروازی با رقم 358 فروند پرواز در ساعت 24 و کمترین حجم پروازی مربوط به ساعت 6 بامداد ثبت شده است.
وی با تاکید بر تاثیر 24 ساعته بودن فرودگاه در عملیات پروازی گفت: تنظیم بیش از 50 درصد از برنامه‌های پروازی بعد از ساعت 19 باعث کاهش ابطال پروازهای ناشی از پدیده گرد و غبار شده است.
مدیر فرودگاه آبادان با اشاره به آغاز فصل گرما و تاثیر آن بر فعالیت پروازی گفت: دمای بالای هوا انجام پروازها را در فاصله زمانی 13 لغایت 17 در بعضی ایام با مشکل مواجه می‌کند.
وی گفت: در سال گذشته بیش از 2000 پرواز در فرودگاه آبادان در مسیرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، خارک و دبی انجام شد که از میان بیش از 1600 پرواز (71 درصد) در فاصله زمانی ساعت 19 لغایت 7 بامداد به ثبت رسیده است.
گفتنی است؛ فرودگاه آبادان از خرداد ماه 89 به صورت شبانه‌روزی فعال شد و تا پیش از آن فعالیت فرودگاه از ساعت هفت صبح لغایت 22 بود.
 
 

اخبار روز


:
:

انتصاب رئیس اداره عمومی و بازرگانی فرودگاه آبادان 
 

رئیس جدید اداره عمومی و بازرگانی فرودگاه آبادان منصوب شد.
 
به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه آبادان، با ابلاغ مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت فرودگاه‌های کشور،سرکار خانم «کفایت علیزاده» به سمت ریاست اداره عمومی و بازرگانی فرودگاه آبادان منصوب شد. گفتنی است؛ وی پیش از این در سمت کارشناس مسئول امور کارکنان فرودگاه آبادان فعالیت داشت.

:
:
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

پیشگفتار

فرودگاه آبادان در زمره اولین فرودگاههای کشور است که در سال 1320 توسط شرکت ملی نفت ایران احداث شده است. این فرودگاه در ضلع شرقی جزیره آبادان در موقعیت جغرافیایی 48 درجه و 13 دقیقه و 42 ثانیه طول شرقی و 30 درجه و 22 دقیقه و 16 ثانیه عرض شمالی در زمینی به مساحت 372/66 هکتار واقع گردیده است که از شرق و جنوب به شهر آبادان به فاصله 10 کیلومتر تا مرکز شهر، از شمال به خرمشهر و از غرب به رودخانه اروند و مرز کشور عراق منتهی می شود. کمترین فاصله فنس این فرودگاه تا مرز عراق 1800 متر در جنوب فرودگاه موقعیت باند 32R واقع گردیده است.
امکانات وب
Google

در اين سایت
در كل اينترنت